It is currently Mon Sep 23, 2019 12:33 am

Post new topic Reply to topic  [ 20 posts ]  Go to page Previous  1, 2
 Esti pentru mil-sim sau nu? 

Poll ended at Wed Mar 11, 2009 12:59 pm
Da, ma incanta ideea de a juca mil-sim. 55%  55%  [ 6 ]
Nu, vreau sa trag 2000 bb's la fiecare joc. 36%  36%  [ 4 ]
Ma mai gandesc. 9%  9%  [ 1 ]
Total votes : 11

Author Message
Maior

1 ca sa evoluezi trebuie sa iti fortezi limitele, deci da trebuie sa te contitionezi sa joci coordonat si in echipa, daca o lasam asa ca avem multe de invata si ne apucam mai tarziu atunci pa la revedere suntem o cauza pierduta. Eu sunt de parere ca vreau sa ma provoc si sa incerc sa joc in echipa si de ce nu sa simulez acest tip de joc, astfel la sfarsitul zilei voi sti ce am gresit si ce trebuie sa imbunatatesc.

2 Regulile sunt reguli deci cine vrea sa vina la jocurile organizate in acest fel se conformeaza cine nuvrea sa se conformeze sa joace cu cine va gasi, pentru ca daca majoritatea aleg mil sim atunci incet incet o sa vina si ei. DMR inseamna 125-140 mps si arma lunga cu teava de cel putin 35 cm, deci daca exista mp5 pana in 125 sunt in regulament. Si un DMR va avea pe arma numai safe si semi, nu i se va lasa la indemana si functia auto, pentru ca daca o are o va folosi.

3 Lipsa oamenilor trebuie sa nu ne ingrijoreze daca stam si asteptam sa fim din start 50 de persoane inseamna ca noi suntem de vina, suntem 5 persoane care vrem milsim si vream sa organizam ? ( dau un exemplu ) si in ziua x jucam, cand vom face putina reclama o sa vezi ca o sa se stranga incet incet si alte persoane, totul pleaca de la noi. Eu unul si daca suntem 6 persoane si suntem dispuse sa incerca sa alergam de nebuni pe un teren mult mai mare decat s-a jucat pana acuma as fi deacord.

PS daca joci DMR o sa ai la arma decat semi si safe.

Mon Feb 23, 2009 3:21 pm
Profile WWW
General-maior

Club: C.S.A.C.
Evident s-a inteles gresit ce am vrut eu sa spun. Eu nu sunt impotriva evolutiei sau chiar a MILSIM, doar ca momentan noi (toti) nu suntem pregateti, si nu as vrea sa facem niste investitii aiurea, de dragul unui joc pe care nu vom fi capabili sa il jucam. Majoritatea din noi nu au jucat nici 10 jocuri, deci chiar nu avem exp pentru un adevarat MILSIM. Ne vomitam plamanii daca alergam 5 min doar cu arma in maini, ce ar fi sa alergi printr-o padure si cu full gear in spate? Ne jucam la aeroport, pe jumate de teren (nici macar acolo nu am incercat sa jucam pe tot terenul) si voi vreti padure, cu harti si suprafete de Ha intregi, caci asta inseamna defapt MILSIM, nu doar niste limitari la arme. Hai, intai, sa incercam sa jucam mai serios (cu obiective, cu cover, cu inaintat in formatie), hai sa ne dezobisnuim da a fi 'trigger happy' cand nu trebuie apoi sa ne updatam armele si echipamentul si sa facem trecerea catre MILSIM treptat.

Ar fi pacat sa ne stricam distractia fortand un nou tip de joc si incercand ceva pentru care momentan, nimeni, nu este pregatit.

Nu ma intelegeti gresit, nu tin prea tare, la modul actual de joc si chiar imi doresc sa evoluam :), personal as avea echipament de milsim si nu m-ar deranja daca am incepe sa jucam de Duminica asta, doar ca nu suntem pregatiti si asta e moticul petru care am votat: CONTRA

PS. Va trebui sa ma ajuti sa blochez obtiunea de auto. :)

AGM Hk416C - 100 mps
KJW M9 Beretta - GBB
ASG Hk MK23 SOCOM

Mon Feb 23, 2009 4:31 pm
Profile YIM
General

Club: C.S.A.C.
Post mil-sim, mid-cap/low cap, etc
eu sunt PRO mid-cap/ low cap
ca sunt jucatori cu replici de peste 130 m/s si le folosesc pe auto, nu am ce zice. si eu foloseam mp5-ul pe auto, dar al doilea pas catre mil-sim a fost facut: mi-am pus arc de 120 m/s pe mp5. asta dupa ce foloseam deja la jocuri incarcatoare mid cap.

in ce priveste MIL-SIM pt MANIACI, nu cred ca se va intampla vreodata in craiova. sunt bani prea multi de investit si jucatorii nu au chef sa joace mai mult de 3 ore/ saptamana, asa ca nu are rost s ane gandim la scenarii de 1-2 ore si fara respawn.

EU PROPUN doar folosirea de incarcatoare mai mici SI incadrarea replicii si aMED-ului in limitele de viteza si distanta stabilite pe airsoft.ro

Mon Feb 23, 2009 7:04 pm
Profile YIM
Caporal

Si eu sunt de parere ca nu suntem gata sa trecem la mil-sim, dar oricum sunt cateva aspecte care pot fi imbunatatite:
*intotdeauna mi-a parut rau ca nu jucam pe toata harta si ca ne limitam la distanta dintre 2 cladiri (?!?!?) Cand imi aduc aminte ca jucam vara, tot la aeroport, nu la Bucovat, alergam cam pe tot terenul, si nu cred ca eram mai multi atunci -> hai pe tot terenul
*skirmish e fun, dar e si mai fun daca jucam pe obiective, DACA sunt scenarii cu cap - nu sa luam cu asalt o cladire mica - mai tineti minte, nu? :D Mi se urca sangele in cap cand imi aduc aminte si cand ma gandesc ca in realitate arunci 2 flashbang-uri / 1 grenada pe fereastra si apoi faci macel... -> veniti cu sugestii pt scenarii

Legat de nr de bile, trecerea la midcap ma cam lasa rece pt ca pe de o parte nu ma afecteaza negativ iar pe de alta parte nici nu am remarcat ca ceilalti trag ca apucatii pe full auto (dar poate nu am remarcat eu).

Legat de scenarii mie mi-a placut Get Jones!, eventual cu niste completari sa fie si mai fun... pt asta o sa postez, cand apuc, la scenarii.

Thu Feb 26, 2009 12:31 am
Profile E-mail YIM
Soldat

interesanta ideea lu` Croco putem sa incercam sa vedem cum iese si varianta olteneasca

Thu Feb 26, 2009 11:32 am
Profile
Post new topic Reply to topic  [ 20 posts ]  Go to page Previous  1, 2